Hamile/Lohusa Modelleri ve Seçimi

Hamilelik ve lohusa dönemi bir kadın için en özel durumlardandır. Hamilelik/ Lohusa modelleri ve seçimi başlıklı yazımızda, hamilelere ve lohusalara özel gecelikler, külotlar, pijamalarla ilgili bilgiler vereceğiz. Bir kadın hamile kaldığında günden güne vücudunda oluşan değişiklikler nedeni ile eski kıyafetlerinin içine giremez hale gelir. Her ay daha da büyüyen karınları için daha rahat daha geniş kıyafetlere ve iç çamaşırlarına ihtiyaç duyarlar. Bütün bunlar lohusalık dönemi için de geçerlidir. Aynı hamilelik dönemi gibi dikkat edilmesi gereken bir dönemdir. Seçilen ürünlerin hem sağlıklı hem de rahat olması gerekir. Hamilelik döneminde kesinlikle sıkı kıyafetler giyilmez. Bu bebek ve anne için çok önemlidir. Hamile kadınlar, hamile gecelik alırken içinde rahat hareket edebileceği fakat çok da büyük olmayan bedenleri tercih etmelidir. Lohusa gecelik, hamile pijama, hamile külot, lohusa hamile pijama takımları alırken de aynı şey geçerlidir. Bedene uygun şekilde alınmalıdır. Hamilelik ve lohusalık dönemlerinde pamuklu kumaş, doğal boyalı ve hijyenik çamaşırları seçmelidir. Bu dönemlerde kadın vücudu oldukça hassas olduğundan hastalıklara daha kolay yakalanırlar.

Hamile kadınların çok dar ve vücudu çok sıkan kıyafetleri giyinmemeleri önerilmektedir. Hamilelik/ Lohusa modelleri ve seçimi yaparken karnı sıkmayan, terletmeyen çamaşırların seçilmesi çok önemlidir. Bunun yerine içinde rahatça hareket edebileceğiniz kıyafetler seçmeniz gerekir. Piyasada onlarca marka ve yüzlerce çeşit model arasından, mutlaka zevkinize uygun bir model vardır. İç çamaşırlarında da, aynı şekilde çok fazla marka ve model bulunmaktadır. Hamile külot, hamile gecelikleri, lohusa gecelikleri, lohusa ve hamile pijamaları, hamilelere ve lohusalara uygun taytlar, çoraplar, emzirme sütyenleri gibi birçok seçenek hamileler ve lohusalar için bol bol bulunmaktadır. Hamilelik döneminde seçtiğiniz sütyenler göğüs ölçülerinize uyumlu olmalıdır. Ayrıca lohusalık döneminde bebeğinizi emzirirken kolay olsun diye özel sütyenler bulunmaktadır. Penye ve balensiz sütyenler ilk tercihiniz olmalıdır. Böyle sütyenler sizi terletmez ve göğsünüzden süt geldiği için oluşabilecek enfeksiyonlara karşı daha hijyenik olacaktır. Doğru sütyen seçimi ile göğsünüz büyüdüğünden dolayı sırt ve bel ağrısı sıkıntısı yaşamanız azalır. Göğüs uçları, hamilelik döneminin sonuna yaklaşıldığında daha da hassaslaşır ve sızlayabilir. Bu nedenle ince sütyen seçmenizde fayda vardır.

HAMİLE/LOHUSA MODELLERİ

HAMİLE/LOHUSA MODELLERİ

Hamilelik/ Lohusa modelleri ve seçimi aslında zevklidir. Hayatınızda bambaşka bir döneme giriyorsunuz ve heyecanlısınız. O kadar model arasından kendinize hamilelikler bakıyorsunuz. Bebeğinize küçük küçük zıbınlar, kıyafetler ve daha birçok eşya bakıyorsunuz. Bence bu dünyanın en heyecan verici duygusudur. Bebeğinizi ilk kucağınıza aldığınızda, hamilelik süresince çektiğiniz bütün sıkıntıları unutacaksınız. Çünkü bazı kadınlar hamilelik döneminde büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Bazı kadınlar ise tam tersi çok rahat bir hamilelik yaşamaktadırlar. Eğer siz de sıkıntılı bir hamilelik dönemi geçiriyorsanız, aldığınız kıyafetler ve iç çamaşırları oldukça rahat ve sağlıklı olmalıdır. Her sene yepyeni modeller sunan tekstil firmaları birbirinden güzel tasarımlarla, ürünlerini görücüye çıkarmaktadırlar. Özellikle de iç giyim firmaları oldukça kullanışlı, rahat, sağlıklı, lohusa gecelik, pijama takımları, sütyenler, külotlar, taytlar, çoraplar ve hamile bir kadının ihtiyaç duyabileceği her şeyi düşünerek harika tasarımlar sunmaktadırlar. Dokuz ay boyunca değişim içinde olan hamile kadınlar doğum sonrasında ise daha farklı fiziki değişimler yaşarlar. Lohusalar için de birbirinden güzel, kullanışlı ve farklı ürünler bulmakta zorlanmayacaksınız. Yine bebeğiniz için tasarlanmış zıbınlar, battaniyeler, yorganlar, uyku tulumları, beşikler, biberonlar, emzikler gibi daha birçok ürün piyasada bulabilirsiniz. Elbette ki bütün bunları alırken bebeğinizin sağlığını düşünerek en sağlıklı, doğal boyalarla yapılmış oyuncaklar, kaliteli biberon ve emzikleri tercih etmelisiniz. Çünkü onu korumak ilk göreviniz.